සාර්ථකත්වය ගැන කවුරුත් ඔබට නොකියන රහස

සාර්ථකත්වය ගැන කවුරුත් ඔබට නොකියන රහස

0 78
ඔබේ ජීවිතයේ තීරකයා වන්නේ ඔබේ සිතුවිලිය. ඔබේ අනාගතය කුමන ආකාරයෙන් විය යුතුද යන්න තීරණය කරන්නේ ඔබේ සිතුවිලිය. යහපත් ධනාත්මක සිතුවිලි වලින් සමන්විත පුද්ගලයා සැම විටම යහපත් සාර්ථක අනාගතයකට හිමිකම් කියයි.

උදාහරනයක් ලෙස ඔබගේ ප්‍රදේෂයේ කුනු බැහැර කිරීම පිලිබද ප්‍රශ්ණයක් තිබෙනවා යයි සිතන්න. ඔබ ඍණාත්මක මානසිකත්වයකින් යුත්තෙක් නම් ඔබ සෑම විටම මේ පිලිබදව අසතුටු භාවයකින් යුතුව ජීවත් වීමට සිදු වේ. නමුත් ඔබ ධනාත්මක බවකින් යුතු, අලුතින් යමක් සිතිය හැකි පුද්ගලයෙකුනම් ඔබට එය ප්‍රදේශයේ සෑම පුද්ගලයකුටම තිබෙන ප්‍රශ්නයක් බැවින් නිසි ලෙස කුනු බැහැර කිරීමට හැකි බදුන් ක්‍රමයක් වැන්නක් හදුවා දෙමින් එම ප්‍රශ්ණය විසදා ගන්නවා මෙන්ම නව ව්‍යාපාර අවස්ථාවක්ද උදා කරගනිමින් සාර්ථක වීමට හැකිවනු ඇත.
ධනාත්මක බව හා සාර්ථකත්වය යන්න ඉතාමත් සරලය. ධනාත්මක මනස ඔබට මුහුන පාන්නට සිදුවන ඕනෑම සිදුවීමක් අභියෝගයක් ලෙස බාර ගැනීමට හෝ එය අවස්ථාවක් කර ගනිමින් වඩාත් සාර්ථක වීමට ඔබව පොලබවයි. එය පහලට ගලන ගගක් බදුය, කුඩා සිදුරක් හෝ ඇත්නම් එය හදුනාගෙන ඒ හරහා පහලට ගැලීමට අවස්ථාව උදාකර ගනී. කිසිම විටෙක ආපසු හැරෙන්නේ නැත. නමුත් ඍණාත්මක මනස එසේ නොවේ එය සෑම විටම ඔබට ඉදිරියට යාමට ඇති බාදක ගැන පමනක් ඔබගේ අවදානය යොමු කරයි. ඔබව අදෛර්යයට පත් කරයි. ඔබට මෙය කල හැකිවේද නොහැකි වේද යන ආකාරයෙන් ඔබ තුල සැකයක් ඇති කරයි. සාර්ථකත්වය හබා යනවා වෙනුවට අකමැත්තෙන් වුවත් ලද දෙයින් සතුටු වීමට ඔබව හුරු කරයි.
ධනාතමක සිතුවිලි වලට ඔබ නොසිතන දේ කල හැකි බවට වන හොදම උදාහරණයක් වන්නේ ලොව ප්‍රකට ගුවන් සමාගමක් වන වර්ජින් ගුවන් සමාගයේ ආරම්භයයි. ඔබ සිතන විදිහට ගුවන් සමාගමක් ආරම්භ කිරීමට ඔබට කොපමන කාලයක්, ප්‍රාග්ධනයක් , ශ්‍රමයක් අවශ්‍ය වනු ඇත්ද? ඔබට ගුවන් සමාගමක් ආරම්භ කරන්නට සිහිනයක් ඇත්නම් ඔබට සිතෙන්නේ එය ලගා කර ගැනීමට අපහසු කාර්යයක් ලෙසද , ඉතා පහසු කාර්යයක් ලෙසද? නිසකවම අපහසු බැරෑරුම් කාර්යයක් ලෙසය. නමුත් වර්ජින් එයාර් නිර්මාතෘ රිච්ඩ් බ්‍රැන්සන්ට ඒ සදහා ගත වුනේ මිනිස්ත්තු කීපයක් පමනක් බවත් කිසිදු මුදලක් වැය නොවුන බවත් ඔබට විශ්වාස කල හැකිද?
ඔහු මුලින්ම සිදු කලේ තමා ඇතුලුව ගුවන්තොටුපලේ සිරවී සිටින පිරිසක් වෙනුවෙන් කුලී ගුවන් යානයක් ඇනවුම් කර එහි ආසන ගුවන්තොටුපොලේ අපහසුතාවට පත්ව සිටින මිනිසුන් වෙත් විකීනීමයි. ඔහු ඒ හරහා ගුවන් යානා ප්‍රමාධයක් නිසා ගුවන් තොටුපලේ සිරවී සිටින මිනිසුන් අවස්ථාවක් බවට පත් කරගෙන ඔවුන්ගේ ගැටලුවද විසදා දෙමින් තමන්ට ව්‍යාපාර අවස්තාවක්ද උදා කර ගැනීමට හැකියාවක් උදා කර ගැනීමට සමත් විය. අනෙක් සියලු මිනිසුන් තමන්ට ඇති ගැටළු හමුවේ පීඩා විදින විට ධනාත්මක මිනිසුම් එයට විසදු සොයමින් ඉදිරියටම ඇදෙයි. අනෙක් මිනිසුන්ට විශ්වාස කල නොහැකි ආකාරයේ සුවිශේෂී සාර්ථකත්වයක් ලගාකර ගනී.
ධනාතම සිතුලිලි වල තිබෙන තවත් එක් සුවිශේෂී ගුනාංගයක් නම් එයට ඔබ අවට පරිසරය වෙනස් කිරීමේද යම් හැකියාවක් තිබීමයි. මෙය සැබෑවක්ද, ඔබේ සිතුවිලි වලට බාහිර පරිසරයට බලපෑමක් කල හැකිද යන්න සොයා බැලීමට ජපන් ජාතික මහාචාර්ය වරයකු වන Dr. Masaru Emoto විසින් එකම ආකාරයේ ජලය පිරවූ බෝතල් දෙකක් ගෙන එක් බෝතලයක් දෙස බලා ඉතා වෛරී සිතුවිලි නිපදවීමටත්, අනෙක් බෝතලය දෙස බලා ආදරය කරුනාව වැනි සිතුවිලි නිපදවීමටත් උත්සාහ කල අතර අවසානයේ ජල බදු දෙකේ ජල සාම්පල වල වෙනසක් ඇතිද යන්න සොයා බැලීය.
අවසානයේ ඔහුට දැක ගත හැකි වූයේ ඉතා සුවිශේෂී දෙයකි , එනම් අහිතකර සිතුවිලි නිකුත් කල ජල සාම්පලයේ ජල අංශු ඉතා දුර්වර්ණ හා අවලක්ෂන හැඩයක් ගෙන ඇති බවත්, අනෙක් ජල සාම්පලය ඉතාමත් දිදුලන අලංකාර හැඩයක් ගෙන ඇති බවය.
මීට අමතරව ධනාතමක සිතුවිලි වලින් යුතු පුද්ගලයන් කෙරෙහි ධනාත්මක දේ ලගා වීම, තමා කැමති දේ ලගා වීම, තමා අවට පරිසරය මිනිසුන් තම සිතුවිලි වලට අනුකූලව වෙනස් වෙමින් තමන්ට අවශ්‍ය කාරනය ඉටුවීම මනස හා සාර්ථකත්වය පිලිබදව පරීක්ෂණ කරන බොහෝ දෙනෙකු පිලිගන්නා කාරනයකි. එය Law of Attraction නමින් හදුන්වයි.
http://WINNER’S LOUNGE·SUNDAY, JUNE 4, 2017

NO COMMENTS

Leave a Reply