නියපොතු දිලීර ප්රතිකාර කිරීම සඳහා වේදනාත්මක හා බැරෑරුම් ද?

නියපොතු දිලීර ප්රතිකාර කිරීම සඳහා වේදනාත්මක හා බැරෑරුම් ද?

0 41
නියපොතු දිලීර කුමක්ද? වෛද්ය Onychomycosis ලෙස හඳුන්වනු ලබන නිය දිලීර, වූ අන්වීක්ෂීය දිලීර ඇති ඇඟිලි ඇතුළු කිරීම සහ එහි පැතිර නිසා මතු වන වෛද්ය කොන්දේසිය වන්නේ. නිය දිලීර එක්කෝ දී ඇඟිලි හෝ toenail සිදුවිය හැකි ය. කෙසේ වුවද, නිසා පැහැදිලි සනීපාරක්ෂාව ප්රශ්න මෙම දිලීර වර්ධනය toenail දී බොහෝ විට දක්නට ලැබේ. මෙම කිසිදු වයස අවුරුදු වරහන සිදුවිය හැකි ය, නමුත් පොදුවේ වයස අවුරුදු පසු නිරීක්ෂණය කර ඇත 60 හා ඊටත් වඩා ඉන් අනතුරුව වයස අවුරුදු වැඩි ලෙස. දියවැඩියා සිටින ජනතාව, සනාල ගැටලු පෙළෙන, දෘශ්යාබාධිත ප්රතිශක්තිය හෝ දුම් පානය බවට මෙම ගැටලුව ග්රහණය වන වඩාත් වැඩි අවදානමක් දරයි.

එහෙත් එක් එය අල්ල ගන්න පුළුවන්, වෙනත් ආකාරයකින් ද දුප්පත් අඩි සනීපාරක්ෂාව නිසා, පවුලේ ඉතිහාසය හෝ ජාන. නියපොතු දිලීර ඉතා වේදනාකාරී විය හැකි අතර ද හැසිරෙන්නත් නොහැකිවන පාවහන් පැළඳ හා අයහපත් තත්ත්වය පෙරමුණ ගැනීමේ දුෂ්කරතා ඇති විය හැකි ලෙස එය හුදෙක් රූපලාවන්ය වටිනාකම වඩා වැඩි වේ.
ස්වභාවික නියපොතු ප්රතිකාර සඳහා මෙහි ක්ලික් කරන්න
හේතු. නියපොතු දී දිලීර තත්ත්වය හේතුවෙන් ශරීරය තුල දැනටමත් වත්මන් වෙනත් ඕනෑම බැක්ටීරියා හෝ දිලීර අවුල්සහගත overgrowth සිදු විය හැකි හෝ ඔබ එවැනි conditon ක ස්පර්ශ නම්, එය අල්ලා ගත හැකි. ඒ කඩා හෝ තුවාල ලැබූ නිය දිලීර ආසාදනය වීම පිළිබඳ අවදානමක් ඇත. එවැනි ප්රශ්නයක් සාමාන්යයෙන් ඇඟිලි දෙකක් අතර ඇඟිලි හෝ ප්රදේශයේ හා අවට හමුවන, තෙත් සහ තෙත් ප්රදේශ විරාජමානවේ. අනිසි නිය රැකවරණය හා නොවන හොඳ පා සත්කාර හා සනීපාරක්ෂාව පවත්වා නිය දිලීර හේතු විය හැකි.
නිය දිලීර රෝග ලක්ෂණ
ඔබ ඔබේ ඇඟිලි දී දිලීර ආසාදන සැක කරන්නේ නම්, පහත සඳහන් ඔබ අවසාන වශයෙන් වෛද්යවරයා බලන්න පෙර තහවුරු සොයා ගැනීමට නිය දිලීර රෝග ලක්ෂණ වේ:
• දාර මත ඇඟිලි වල ඝණ
• ඇඟිලි වල Discolouring, අවට සම ඇතුළු
• අවපැහැය හා ඔප දමන අහිමි
• එම ප්රදේශයේ වේදනා
පසුව අදියර • පුස් ගොඩනැගීමට
• ඇගිලි භංගුර හැරෙමින්
• නියපොතු සිට අසභ්ය සුවඳ
• සුදු ලප
නියපොතු දිලීර වර්ග
නිය දිලීර වර්ග හතරක් තිබෙනවා, අතර ඒවා:
• Distal subungual onychomycosis. මෙය ඉතාමත් සුලබ ආකාරයේ වන අතර සුව කිරීමට වඩාත් දුෂ්කර. ප්රධාන හේතු වන දුප්පත් සුදුසු සපත්තු වේ. ඩීඑස් ඇති බැක්ටීරියා නියපොතු ඇඳ යට වර්ධනය හා එය වියළි ගතිය මග නිය හා ගත්තද අනුභව. පිටත නිය යටතේ කඩා නිය සුන්බුන් අසහනය හා වේදනා ගොඩක් නිර්මාණය.
• සුදු නොගැඹුරු onychomycosis. මෙය පවා දුක් පීඩා වන නමුත් ඉතා පහසුවෙන් කළ හැකි ප්රතිකාර. මෙම සුදු ලප මුලින් ඇඟිලි මතුපිට පෙනී, නමුත් ඉක්මනින් සමස්ත මතුපිට සුදු රටහුනු කුඩු ආවරණය ලක්වෙයි.
• කැන්ඩිඩා onychomycosis. මෙම යීස්ට් ආසාදනය කාරුණික වේ, වන පොදු නොවන අතර ප්රධාන වශයෙන් ඇඟිලි හමු වී ඇත. එය සියලු නියපොතු ව්යාප්ත සහ අවසානයේ සම සිට නිය වෙනම කරයි හැකි. ඇඟිලි ඝනැති බලන්න සහ ප්රදේශයේ රත්පැහැ ගැන්වීම හෝ ඉදිමීම පෙන්වන්න පුළුවන්.
• උකුල් subungual onychomycosis. මෙම වැඩි පොදු ඒඩ්ස් රෝගීන්. පොදු ලක්ෂණ හා සුදු නිය විනිවිද නොපෙනෙන පෙනී සිටි නිය පදනම වේ. පවා සම onychomycosis මේ ආකාරයේ බෝවන.
ස්වභාවික නියපොතු ප්රතිකාර සඳහා මෙහි ක්ලික් කරන්න
දිලීර ප්රතිකාර නිය
ප්රතිකාර සඳහා විවිධ වර්ග ආසාදන සඳහා වෙනස් ද දුක් පීඩා බරපතලකම මත පදනම්ව. මෙම ඇඟිලි දිලීර ප්රතිකාර හෝ onychomycosis ප්රතිකාර toenail දිලීර ප්රතිකාර ඉතා වෙනස් නොවේ. ලබා ගත හැකි විවිධ නිය දිලීර ප්රතිකාර:
මෘදු ආසාදන තුළ •, වෙළෙඳපොළ තුළ ලබා ගත හැකි විරෝධී දිලීර කීම් උදව් විය හැකි, නමුත් අවස්ථා තරම් අඩු වේ 7%.
• මුඛ ඖෂධ ගැනීම උපකාර 50% මෙම නඩු, නමුත් පවා ගත විය හැකිය 9-12 මෙම රෝගය සම්පූර්ණයෙන්ම මෙරටින් තුරන් බව තහවුරු කිරීමට මාස.
• Photodynamic ප්රතිකාර ආලෝකය සක්රීය නියෝජිතයන් ප්රතිකාර කිරීම සඳහා භාවිතා කර ඇති, වඩාත් යහපත් ප්රතිඵල ලබා දීම සඳහා බව සඳහන්ව ඇත.
• නියපොතු ප්රතිකාර ලේසර් ප්රතිකාර ප්රතිකාර පාදමේ සිට මෙම ආසාදනය ඉවත් තහවුරු. දිලීර ආසාදන-තාපය දෙසට සංවේදී වන බැවින්, ලේසර් ප්රතිකාර තුළ එම උත්පාදනය සම්පූර්ණයෙන් එය පරාජය කිරීමට උපකාරී වේ.
• Oncychomycosis ප්රතිකාර විටම විදුලි වත්මන් ඇතුළත්, වන toenail බවට විෂයක් තෝරගෙන දිලීර නාශක ඖෂධ අවශෝෂණය උපකාර.
• මෙම toenail මූල ඉවත් කරන සුළු සැත්කම් තත්ත්වය නරක අතට හැරෙන හා බලපෑම එල්ල වූ ප්රදේශයේ සැරව උත්පාදනය කිරීමට යොමු කරයි විට හමු වන තවත් ප්රතිකාර.
• toenail දිලීර නිවසේදී ගත්තවුන්ගේ, කුඩා වෛද්ය සනාථ වී ඇත, නමුත් මෙහි ඇති ප්රායෝගික ජනප්රිය නිවසේදී වේ.
• පමණ සමාන සමානුපාතිකව විනාකිරි සහ උණුසුම් ජල විසඳුමක් ආසාදිත ඇඟිලි ද්රාවනය 15 විනාඩි සහ අවම වශයෙන් දිනකට දෙවරක් නැවත නැවතත් භාවිතා කළ ප්රතිකාර.
මෙම තෙල් එක්කෝ DAB කපු පන්දුව •, ලැෙවන්ඩර්, තේ ගස හෝ වර්ණනය සහ දිනපතා දෙවරක් හෝ තුන් වරක් බලපෑම එල්ල වූ ප්රදේශය අදාළ.
• සර්ජිකල් ස්ප්රීතු විරෝධී දිලීර ගුණ ඇති රසායනික විසඳුම. සඳහා මෙම විසඳුම දී toenail ෙපඟවීම 20 විනාඩි සෑම දිනකම දිලීර ඉවත් හැකි.
• Marjoram එහි නාශක සහ දිලීර නාශක ගුණ සඳහා හැඳින්වේ. ඔලිව් තෙල් spoonful මෙම තෙල් දෙකක් බිංදු මිශ්ර. ආසාදිත ප්රදේශය මෙම මිශ්රණය අයදුම් වරක් එදිනෙදා ආසාදනය හන්දි උපකාර කළ හැකි. නමුත් මෙම ප්රතිකාර වඩා වැඩි නොකළ යුතුය 3 සති.
• මුඛ වැනි අනෙකුත් රසායනික ද්රව්ය හා විසඳුම් නැත, හයිඩ්රජන් පෙරොක්සයිඩ් (3%), මෙම දිලීර ආසාදන නිරාකරණය හා ද ගෙදර පමණක් බව ප්රයෝජනවත් සොයා ගෙන ඇති හා මිදි බීජ සාරය.
මර්දන. යම් යම් වෙනස්කම් කිරීම හා නිරීක්ෂණය පියවර මෙම දිලීර ආසාදන වෙතින් අහක්ව තබා ගත හැකි. වෙනත් ඕනෑම බැක්ටීරියා ආසාදන වැනි මූලික පියවරක් අනුගමනය ප්රමාණවත් සනීපාරක්ෂාව පවත්වා ඇත. ඕනෑම ශරීරයේ වෙනත් වැනි ඇඟිලි සමාන රැකවරණය සහ අවධානය අවශ්ය. නිත්ය සිඳලීම ඔවුන්ට පවත්වා ගැනීම, අභාවප්රාප්ත රෝගය ඔබ තබා හැකි දීර්ඝ කාලය සඳහා තෙත් හෝ තෙත් ප්රදේශය සමඟ ඍජු සම්බන්ධතා පිරිසිදු කිරීම් හා වැළකී සිටීම. තවත් ඉඟි:
• දිලීර නාශක ඉසින හෝ කුඩු නිතිපතා ඉසින ජීවන ඔබගේ ස්ථානය තුළ හා ඒ වටා.
• තෙත් මේස් පැළඳ වළකින්න හා හැකිතාක් දුරට සෑම දිනකම ඔවුන් වෙනස්.
• ඔබේ ෙමනිකිෙයෝ හා pedicures සඳහා රූපලාවන්යාගාර ශුද්ධ පවිත්ර කිරීම සඳහා යාමක්. භාවිතා කරන මෙවලම් භාවිතා කිරීමට පෙර පිරිසිදු බව සහතික.
නාන පසු • නිසි ඇඟිලි අතර ඔබේ නියපොතු ඉඟි සහ ප්රදේශය සුද්ධ පවිත්ර හා ඒවා සම්පූර්ණයෙන්ම වියළී.
• ප්රසිද්ධ ස්ථානවල පාවහන් නොමැතිව ඇවිදීමෙන් වළකින්න.
• පළඳින්න දහදිය උරන හෝ කපු මේස්.
• හොඳින් සවි සපත්තු පළඳින්න.
නිගමනය
නමුත් නිය දිලීර ප්රතිකාර කළ හැකි නමුත්, පියවර නිරීක්ෂණය නොකරන්නේ නම්, හැම විටම රකින ආයතනලට ත්රස්තවාදය හැකි. නිය දිලීර ආසාදනය වී තිබේ කළ පුද්ගලයෙකු නැවත ආසාදනය ග්රහණය අවදානම පවතී. එබැවින්, එය නැවත කිසිදාක සිදු නොවන බව එය පියවර නිරීක්ෂණය සහ ඇඟිලි ගැන බලා ගත යුතු අත්යවශ්ය වේ. මෙම ආසාදනය එම toenail දී recurs නම්, නැවත නැවතත්, එය ස්ථිර toenail හෝ පාඩුව පැහැදිලිවම ඉතා මහාජාතිය දෙයක් වනු ඇත ලද toenail ස්ථිර disfiguring තුඩුදිය හැකිය. ඒ නිසා දැන් බලාගන්න.

උපුටාගැනීම

නියපොතු දිලීර ප්රතිකාර කිරීම සඳහා වේදනාත්මක හා බැරෑරුම් ද?

NO COMMENTS

Leave a Reply